Polityka Prywatności
Spis treści

   

   

  POLITYKA PRYWATNOŚCI 

   

  Polityka prywatności BioEkoDrogeria.pl 

  Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są całkowicie dobrowolne. Wszelkie przekazane nam dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie i celu, na jaki wyraziłeś zgodę. W przypadku, gdy postanowisz jednak nie podawać nam niezbędnych do realizacji zamówienia danych i nie wyrazisz zgody na ich przetwarzanie, niestety nie będziemy mogli zrealizować Twojego zamówienia.

   

  Prosimy, abyś pamiętał, że w każdej chwili masz prawo do aktualizacji lub całkowitego usunięcia swoich danych osobowych. Możesz to zrobić samodzielnie, jak i korzystając z naszej pomocy, której chętnie udzielimy.

   

  Zapewniamy Cię, że nasza firma przestrzega restryktywnej polityki bezpieczeństwa danych osobowych. Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne i dokładamy wszelkich starań, aby poziom ten z roku na rok był coraz wyższy. Wierzymy, że zapoznanie się z naszą polityką prywatności pozwoli Ci poczuć się bezpiecznie i cieszyć zakupami w BioEkoDrogeria.pl.

   

  I. Kto jest administratorem danych osobowych BioEkoDrogeria.pl?

  Administratorem danych osobowych BioEkoDrogeria.pl (dalej Administrator), czyli odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa Twoim danym osobowym jest: 

  TheGees
  Mikołajczyka 21/130
  03-984 Warszawa
   

  sklep@bioekodrogeria.pl
  NIP: 1130909904

  REGON: 142066641

  CEIDG: 497009 link do wpisu w bazie: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/SearchDetails.aspx?Id=05544c7a-21db-4205-a8e5-194af179bab5

   

  II. Jak chronimy Twoje dane osobowe?

  Administrator wdrożył w BioEkoDrogeria.pl politykę bezpieczeństwa danych osobowych i politykę bezpieczeństwa systemu IT, które zapewniają skuteczną ochronę Twoich danych osobowych.

  Do najważniejszych elementów systemu ochrony danych osobowych należą:

  A. Certyfikat SSL zapewniony przez platformę sklepu IAI-shop. Gwarantuje on, że komunikacja pomiędzy Twoim komputerem, a BioEkoDrogeria.pl jest szyfrowana 256 bitowym kluczem.

  B. Dostęp do Twoich danych osobowych, mają tylko ci pracownicy BioEkoDrogeria.pl, którzy zostali przeszkoleni zgodnie z polityką bezpieczeństwa danych osobowych i podpisali stosowne zobowiązania zobowiązujące ich do ochrony.

  C. System IT BioEkoDrogeria.pl spełnia wszelkie standardy ochrony danych osobowych.

   

  Zastosowano środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych zgodne z wymaganiami określonymi w przepisach o ochronie danych osobowych, w tym rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024) oraz wytycznymi Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

   

  Administrator dopełnił wszelkich prawem przewidzianych obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych.

   

  III. Dlaczego i o jakie Twoje dane osobowe prosimy?

   

  A. Rejestracja

  W trakcie rejestracji prosimy o podanie danych niezbędnych do założenia konta w BioEkoDrogeria.pl, dzięki czemu nie musisz przy każdym kolejnym zakupie tracić czasu na ponowne wypełniania całego formularza zamówienia. Rejestrując się oszczędzasz czas i zyskujesz wygodę przy kolejnych zakupach.

   

  Zarejestrowany klient po zalogowaniu ma również możliwość weryfikacji statusu złożonego zamówienia i historii dokonanych zakupów. Zarejestrowany i zalogowany klient w każdej chwili może samodzielnie poprawiać, uzupełniać lub zażądać usunięcia swoich danych z BioEkoDrogeria.pl. 

   

  W trakcie rejestracji prosimy o:

  1.     imię i nazwisko – niezbędne nam do wystawienia później dokumentu sprzedaży i zaadresowania przesyłki;

  2.     adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny nam później do zaadresowania przesyłki;

  3.     e-mail – niezbędny do logowania do BioEkoDrogeria.pl i komunikacji związanej z korzystaniem z BioEkoDrogeria.pl;

  4.     numer telefonu – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników) 

   

  Dane podane w trakcie rejestracji są przetwarzane wyłącznie przez BioEkoDrogeria.pl i nie są wykorzystywane w żaden inny sposób.

   

  B. Złożenie zamówienie

  W trakcie składania zamówienia prosimy o podanie nam danych niezbędnych do realizacji zamówienia, które w przypadku zarejestrowanych i zalogowanych Klientów częściowo pobierane są automatycznie z danych podanych przy rejestracji.

   

  Przy składaniu zamówienia prosimy o podanie:

  1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dokumentu sprzedaży i zaadresowania przesyłki;

  2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;

  3. e-mail – niezbędny do komunikacji związanej z realizacją zamówienia;

  4. numer telefonu – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

   

  W przypadku, kiedy przy składaniu zamówienia Klient wybierze dostawę na inny adres niż wskazany przy rejestracji lub składaniu zamówienia, prosimy dodatkowo o podanie:

  1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne nam do zaadresowania przesyłki;

  2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;

  3. numer telefonu do odbiorcy przesyłki – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

   

  W przypadku, kiedy przy składaniu zamówienia Klient wybierze wystawienie dokumentu sprzedaży na inne dane, niż wskazane przy rejestracji lub składaniu zamówienia, prosimy dodatkowo o podanie:

  1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dowodu sprzedaży;

  2.adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędne do wystawienia dowodu sprzedaży;

  3. numer NIP – niezbędny do wystawienia dowodu sprzedaży. 

   

  Dane podane w trakcie składania zamówienia są przetwarzane przez BioEkoDrogeria.pl i następujące podmioty w podanym poniżej zakresie:

  1. imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail wskazane jako adres dostawy przekazywane są firmom przewozowym w postaci etykiety/listu przewozowego będącego jednocześnie zleceniem doręczenia przesyłki w zależności od wybranego rodzaju przesyłki przekazywane są :

  a. Poczta Polska

  b. firmy kurierskie: Apaczka.pl, UPS, DHL

  c. InPost

  2. imię i nazwisko, adres, NIP wskazane jako dane na które ma być wystawiony dokument sprzedaży są przekazywane w postaci dokumentu sprzedaży do systemu księgowego:

  a. firmy wFirma.pl Sp. z o.o.;

  b. firmy IAI S.A., operatora platformy sklepu BioEkoDrogeria.pl

  3. adres e-mail przekazywany jest:

  a. Grupa Allegro sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, operatora serwisu ceneo.pl w celu wypełnienia ankiety oceny procesu składania zamówienia, ankiety oceny realizacji zamówienia oraz ankiety oceny produktu oraz potwierdzenia objęcia transakcji Programem Ochrony Kupujących;

  b. Opineo sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, operatora serwisu opineo.pl w celu wypełnienia ankiety oceny realizacji zamówienia oraz ankiety oceny produktu

   

  W przypadku skorzystania z płatności z wykorzystaniem zewnętrznego systemu płatności, wszelkie dane podane po przejściu na stronę operatora płatności pozostają zarejestrowane wyłącznie w jego bazie i nie są w żaden sposób dostępne lub przechowywane przez BioEkoDrogeria.pl.

   

  BioEkoDrogeria.pl współpracuje z następującymi operatorami płatności:

  1. Przelewy24, operatora serwisu przelewy24.pl
  2. IAI S.A., operatora serwisu płatności by IAI


  W przypadku skorzystania z płatności z wykorzystaniem zewnętrznego systemu ratalnego BioEkoDrogeria.pl sklep przekaże wszystkie dane, o ile nie zostały one podane po przejściu na stronę systemu ratalnego, wyłącznie wybranemu przez Ciebie systemowi ratalnemu.

   

  C. Subskrypcja newslettera

  W przypadku subskrypcji newslettera oraz wyrażenia zgody na jego otrzymywanie w procesie rejestracji lub składania zamówienia prosimy jedynie o podanie adresu e-mail, na który przesyłane będę informacje handlowe od Administratora, z których w każdej chwili możesz zrezygnować logując się na swoje konto w BioEkoDrogeria.pl lub klikając link anulujący subskrypcję i znajdujący się w stopce każdego newslettera lub wysyłając mailową informację na adres sklep@bioekodrogferia.pl zawierającą żądanie wypisania danego adresu mailowego z bazy newslettera (np. o treści „wypisz”).

   

  Dane podane w trakcie subskrypcji newslettera są przetwarzane przez BioEkoDrogeria.pl i następujące podmioty:

  a. IAI S.A.. operatora platformy sklepu BioEkoDrogeria.pl

   

   

  IV.Twoje dane osobowe, które pobierane są automatycznie po wejściu na BioEkoDrogeria.pl

   

  A. BioEkoDrogeria.pl (serwer)

  System informatyczny, z którego korzysta BioEkoDrogeria.pl automatycznie gromadzi w logach dane związane z urządzeniem, z którego korzystasz łącząc się z BioEkoDrogeria.pl. Dane te gromadzone są jedynie w celach statystycznych i dotyczą: typu urządzenia, systemu operacyjnego, rodzaju przeglądarki internetowej, rozdzielczości ekranu, głębi kolorów, IP, dostawcy usług internetowych, czy adres wejścia na BioEkoDrogeria.pl i są wykorzystywane jedynie w procesie optymalizacji BioEkoDrogeria.pl w celu zapewnienia jak największej wygody korzystania.

   

  Dane te nie są nigdy łączone z danymi podanymi, o których mowa w III części i stanowią jedynie materiał do analizy statystycznej i mechanizmów korygowania błędów systemowych.

   

  B. BioEkoDrogeria.pl (cookies)

  BioEkoDrogeria.pl wykorzystuje technologię „cookies”, czyli plików tekstowych umieszczanych na Twoim urządzeniu, w celu umożliwienia BioEkoDrogeria.pl rozpoznania Ciebie i dostosowania BioEkoDrogeria.pl do Twoich potrzeb.

   

  BioEkoDrogeria.pl wykorzystuje cookies do:

  1. zapamiętania zalogowania

  2. zapamiętania zawartości Twojego koszyka;

  3. zapamiętania Twoich preferencji wyświetlania BioEkoDrogeria.pl;

  4. tworzenia statystyk i raportów oglądalności funkcjonowania BioEkoDrogeria.pl.

   

  W przypadku, gdy nie zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies możesz zablokować ich umieszczenie odpowiednio konfigurując swoja przeglądarkę internetową. Informacje jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej. Niestety w przypadku zablokowania plików cookies pochodzących z BioEkoDrogeria.pl nie możemy zagwarantować jego poprawnego działania.

   

  Jeżeli zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies, ale po zakończeniu odwiedzin w BioEkoDrogeria.pl chciałbyś je skasować, możesz to zrobić bez ryzyka a informację o tym jak, to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej.

   

  C. Google Analytics (cookies)

  Google Analytics wykorzystuje technologię „cookies”, czyli plików tekstowych umieszczanych na Twoim urządzeniu, w celu umożliwienia przeanalizowania przez BioEkoDrogeria.pl źródeł ruchu i sposobu, w jaki odwiedzający korzystają z niego.

  Google gromadzi na swoich serwerach dane pozyskane z umieszczania na urządzeniach plików cookies i korzysta z tych informacji w celu tworzenia raportów i świadczenia innych usług związanych z ruchem i korzystaniem z Internetu.

  Google może również przekazywać te informacje osobom trzecim, jeżeli będzie zobowiązana to uczynić na podstawie przepisów prawa lub w przypadku, gdy osoby te przetwarzają takie informacje w imieniu Google.

   

  Dane te nie są nigdy łączone z danymi podanymi, o których mowa w III części i stanowią jedynie materiał do analizy statystycznej i mechanizmów korygowania błędów systemowych.

   

  Jeżeli nie zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies może zablokować ich umieszczenie odpowiednio konfigurując swoja przeglądarkę internetową. Informacje jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej. Niestety w przypadku zablokowania plików cookies Google nie możemy zagwarantować poprawnego działania BioEkoDrogeria.pl.

   

  Jeżeli zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies Google, ale po zakończeniu odwiedzin w BioEkoDrogeria.pl chciałbyś je skasować, możesz to zrobić bez ryzyka a informację o tym jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej.  D. Google AdWords (cookies)

  Google AdWords wykorzystuje technologię „cookies”, czyli plików tekstowych umieszczanych na Twoim urządzeniu, w celu umożliwienia przez BioEkoDrogeria.pl oceny poprawności i skuteczności prowadzonej działalności reklamowej z wykorzystaniem sieci AdWords.

  Google gromadzi na swoich serwerach dane pozyskane z umieszczania na urządzeniach plików cookies i korzysta z tych informacji w celu tworzenia raportów i świadczenia innych usług związanych z ruchem i korzystaniem z internetu.

  Google może również przekazywać te informacje osobom trzecim, jeżeli będzie zobowiązana to uczynić na podstawie przepisów prawa lub w przypadku, gdy osoby te przetwarzają takie informacje w imieniu Google.

   

  Dane te nie są nigdy łączone z danymi podanymi, o których mowa w III części i stanowią jedynie materiał do analizy statystycznej i mechanizmów korygowania błędów systemowych.

   

  Jeżeli nie zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies może zablokować ich umieszczenie odpowiednio konfigurując swoja przeglądarkę internetową. Informacje jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej. Niestety w przypadku zablokowania plików cookies Google nie możemy zagwarantować poprawnego działania BioEkoDrogeria.pl.

   

  Jeżeli zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies Google, ale po zakończeniu odwiedzin w BioEkoDrogeria.pl chciałbyś je skasować, możesz to zrobić bez ryzyka a informację o tym jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej.

   

  V. Polityka prywatności bezpieczeństwa partnerów BioEkoDrogeria.pl

  BioEkoDrogeria.pl bardzo starannie dobiera swoich partnerów biznesowych i równie starannie weryfikuje zamieszczanie w BioEkoDrogeria.pl linki do innych stron internetowych. BioEkoDrogeria.pl nie odpowiada jednak za standard i politykę ochrony prywatności stosowaną przez właścicieli, operatorów czy administratorów tych stron. Dlatego zalecamy weryfikację każdego z naszych partnerów w zakresie własnym i samodzielne podjęcie decyzji, czy chcesz powierzyć im Twoje dane osobowe.

   

  VI. Udostępnianie Twoich danych osobowych

  W szczególnych sytuacjach, w których obowiązujące prawo nakazuje administratorowi udostępnienie zebranych danych organom państwowym, BioEkoDrogeria.pl dane takie udostępni. Za wyjątkiem tych sytuacji, Twoje dane osobowe będą ujawnianie wyłącznie w zakresie, celu i podmiotom wymienionym w niniejszej polityce prywatności.  VII. Zmiana polityki bezpieczeństwa BioEkoDrogeria.pl

  BioEkoDrogeria.pl zastrzega sobie prawo zmiany polityki prywatności, o ile będzie wymagać tego obowiązujące prawo, ulegną zmianie warunki technologiczne funkcjonowania BioEkoDrogeria.pl lub zmiana będzie wprowadzać standard wyższy od minimum wymaganego prawem.

   

  O takiej zmianie BioEkoDrogeria.pl powiadomi drogą elektroniczną (na wskazany przy rejestracji e-mail). Powiadomienie zostanie wysłane co najmniej na 30 dni przed wejściem w życie nowej polityki prywatności.

  Aktualny tekst polityki prywatności zawsze znajduje się pod adresem http://sprawdzonysklep.pl/politykaprywatnosci.html.

   

  VIII. Kontakt

  BioEkoDrogeria.pl kontaktuje się z Tobą korzystając z podanego e-maila, a tylko w szczególnych sytuacjach korzystamy z podanego przez Ciebie numeru telefonu.

   

  W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do polityki prywatności i bezpieczeństwa Twoich danych osobowych zachęcamy do kontaktu pod naszym numerem telefonu 502 827 669 lub e-mail sklep@bioekodrogeria.pl.

  W przypadku chęci aktualizacji lub usunięcia Twoich danych osobowych, o ile nie możesz lub nie chcesz zrobić tego samodzielnie, prosimy o kontakt pod naszym numerem telefonu 502 827 669 lub e-mail sklep@bioekodrogeria.pl.

   

  W powyższych sprawach można również korespondować z nami pod adresem:

  TheGees Anna Gembacka

  ul. Mikołajczyka 21 lok. 130

  03-984 Warszawa

   

  Wersja 1.0 (Warszawa, dnia 25 grudnia 2014 roku)

   

  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
  Zamknij
  pixelpixelpixelpixel